Årsmöte den 27 april

årsmöte de 27 april kom med i styrelsen
Kom med i styrelsen!

Unga Rörelsehindrade kommer att ha sitt årsmöte lördag den 27 april och nueresåatt styrelsen behöver ett par nya ledamöter. Är du yngre än 32 år, har erfarenhet av ett eget rörelsehinder och intresserad av att vara med och skapa en superbra verksamhet för Unga Rörelsehindrade Göteborgsklubben, hör av dig till urg@telia.com. Du kan föreslå dig själv eller en kompis (som såklart måste veta och tackat ja till att bli föreslagen). Välkommen till vårt årsmöte!

  • Lördag den 27 april klockan: 14.00 – ca 16.30
  • Dalheimers hus, lokal: Älvsborg. Hitta hit, se karta.
  • Anmäl dig till årsmötet senast den 23/4 på telefon: 031-13 33 95 eller mejla: urg@telia.com. Vi bjuder våra medlemmar på riktigt gott fika, smörgås, kaka, te/kaffe och dricka. Vill du ha årsmöteshandlingarna, kontakta kansliet.

Du som medlem kan lämna in dina motioner/förslag till årsmötet senast tre veckor innan mötet. Det vill säga senast fredag den 5 april ska du ha skickat eller mejlat in din motion till styrelsen på urg@telia.com. Adressen är: Slottsskogsgatan 12, 414 53 Göteborg.

Gilla oss! Dela oss! Följ!
error

Bli en finne i rumpan på makthavarna!