DHRG och framtiden

Ämnet för kvällens möte är framtiden

Träffar på plats med DHR Göteborgsavdelningen. DHRG bjuder in till corona-säkrade träffar i deras lokal i Välen. Ämnet för kvällens möte är framtiden: Vad har hänt i vår förening DHRG under corona? Hur blir det i framtiden?

  • Tisdag den 3 november klockan: 16.00 – 19.00.
  • Välens klubbstuga*
  • Under kvällen bjuds det på en smaskig landgång med ost, skinka, räkor, lax och rostbiff.
  • Anmälan senast den 27/10  till kansliet telefon: 031-704 60 50 eller via e-post: goteborg@dhr.se. Uppge vid anmälan om du har behov av specialkost.

* Välen är beläget bara någon kilometer söder om Frölunda Torg. Området kan nås med kollektivtrafik, buss nummer: 92 eller 93, hållplats Hults Bro. Kommer du med färdtjänst är adressen Klubbvägen 31.

Att tänka på vid DHRGs (fysiska) medlemsmöten: Meddela kansliet och stanna hemma om du känner dig sjuk (även mindre symptom), tvätta händerna ofta och noga (30 sek), hosta och/eller nys i armvecket och använd handsprit samt håll avstånd mellan varandra (cirka 2 meter). MAX 15 deltagare per möte. Det är därför viktigt att du anmäler dig och eventuellt avanmäler om du inte kan komma!

Gilla oss! Dela oss! Följ!
error

Bli en finne i rumpan på makthavarna!